lednice vs. napájení

PoradnaKategorie dotazu: Obytné automobilylednice vs. napájení
Spulik zeptal se před 2 roky

Zdravím.

Chci si koupit dodávku, tu přestavět na obytňák a vyrazit na cesty. Problém je, že bych potřeboval poradit s výběrem lednice a jejím napájením. Jelikož chci aby přestavba byla co nejednodušší a tedy i nejlevnější tak určitě vypustím věci jako bojler, TV apod. (nejedu na dovolenou abych tam koukal na TV Smile) Elektřinu tam budu potřebovat jen pro nabíjení telefonu a notebooku a proto jsem se chtěl vyhnout drahým solárům a mám teď dilema s výběrem lednice.

Původně jsem měl v plánu koupit absorbční “volně stojící” ledničku (případně box) na plyn (na plyn jsem měl v plánu kupovat i vytápění), ale čím více o tom čtu tím méně se mi to líbí kuli složitosti instalace (hadice, regulátory, různé pojistky, díry v autě apod.) navíc se může stát, že v létě někde v chorvatsku nebo ve španělsku to prostě lednice nebude stíhat a tak přemýšlím i nad kompresorovou ledničkou kde je zase problém s elektřinou.

Můžete mi prosím poradit nebo alespoň odhadnout výkon a cenu komplet solárního systému se vším všudy, který by zvládl napájet pouze onu kompresorovou ledničku s mrazáčkem nebo 2 kompresorové boxi (jeden jako lednička, druhý jako mrazáček) po dobu několika dnů i za špatného počasí a přes noc pokud bych stál na místě (+ třeba 1x za den dobít telefon, notebook apod.)?

Mám tedy 2 možnosti:
1. vše mít v plynu (lednice, vytápění, vařič + troubu, bez mrazáčku)
2. vše mít v elektrice (lednice, místo trouby mrazáček, vytápění – nějaká ty japonská kamna na petrolej nebo nějaké přenosné plynové topení na kartuše a vařič obyč kempinkový na 2kg PB láhev)

Jinak mám v plánu jezdit volně, naplánovat si trasu a když se mi bude někde líbit tak tam třeba pár dnů zůstat. Nerad bych byl závislí na přípojkách el. v kempech.

Instalovat pevné plynové topení pro mě asi nemá smysl když s autem budu jezdit jen od jara do podzima takže hlavní problém je ta lednice. Když pominu fakt, že kompresorová stoji 2x tolik co plynové (pokud bych nevzal mini ledničku na 220V co mám doma Smile) tak jsou tam ještě pak ty náklady na solár. Bohužel nejsem elektrikář a tak si výkon solárního systému nedokáži spočítat.

Měl by jste pro mě tedy někdo nějaké doporučení nebo radu.

Děkuji

1 Odpovědi
Miroslav Praizler Personál odpověděl před 2 roky

Dobrý den, děkuji za Váš dotaz. Spíše bych řešení Vašeho dotazu viděl na osobní jednání. Otázek a odpovědí k tomuto tématu je hodně. Bylo by nejlepší, pokud by jste si k nám udělal výlet a vše vyřešíme u nás.
Děkuji
Miroslav Praizler BURIMEX s.r.o.