Protože cestování obytným vozem nebo karavanem, není pouze možnost jak strávit dovolenou, jde o určitý životní styl, je to odlišný způsob trávení volného času. Výběr správného obytného vozu není snadné rozhodnutí, do jisté míry jde i o srdeční záležitost. Důležitou roli tedy hraje nejen  kvalita, pohodlí, vybavení, bezpečnost, ale i uzpůsobení a vybavení karavanu, nebo obytného vozidla dle požadavků zákazníka. Pak už je na našem servisu, abychom dokázali požadavky zákazníka realizovat  a vše bylo po technické stránce plně funkční.

Zákazník po zakoupení vozidla zamířil rovnou k nám, do vozidla jsme instalovali opravdu bohatou výbavu, hlavní úkol byl –  plná energetická nezávislost a jak to dopadlo ? Posuďte sami v článku.

Klimatizace Dometic Freshlight 2200 s okénkem

Jedinečná kombinace klimatizace a okna, díky inovativním klimatizacím nemusíte obětovat střešní okno  v karavanech, nebo obytných vozidlech. V klimatizaci Dometic Frehlight je okno už zabudované a výsledkem jsou perfektně regulovatelné teploty v interiéru obytného vozidla, nebo karavanu a přirozené denní světlo.

Měnič napětí Waeco pro klimatizace DC-Kit4 v obytných vozidlech a v karavanech

Základem DC Kitu 4 pro připojení a napájení klimatizace v karavanech, v obytných vozidlech s palubním napětím 12V DC je sinusový měnič napětí WAECO MSP2012 12/230V 2000W s prioritním okruhem, který je předřazen klimatizaci a umožňuje tak provoz klimatizace na 12V DC nebo 230V AC.

Satelitní automatický systém Snipe

Plně automaticky plochá satelitní anténa pro mobilní použití v obytném vozidle, nebo v karavanu. Automaticky se nastaví pomocí integrovaného modulu GPS na požadovanou družici. Navzdory své malé velikosti, může anténa přijímat obrazy s vysokým rozlišením v nejvyšší kvalitě.

Televizní DVB-T Anténa Alpha

Aktivní 360 stupňová anténa pro perfektní příjem DVB-T signálu v nízkém frekvenčním rozsahu. Pomocí dynamické proměnné, vysoce výkonným elektronickým zesilovačem je dosažen vysoký zisk přes celou šířku pásma kmitočtů (24 dB). Lze dobře ovládat pomocí funkce přemostění i bez zesilovače. Konstrukce je odolná proti povětrnostním vlivům, anténa je vhodná pro použití v obytných vozidlech a v karavanech.

LED TV Finlux 20″  TVF20FLZR274SVD   DVD, USB, DVB-S2

Díky perfektním rozměrům 473x134x328 / Bez stojanu : 473x55x294 a vestavěným SAT tunerem je tato televize ideální pro obytná vozidla a karavany. Napájení 12VDC / 230V AC 50Hz / příkon :  W  / Příkon ve StandBy : < 0,5 w.

Sada EFOY confort

EFOY je oblíbenou možností dobíjení nástavbových baterií obytného automobilu, karavanu. Díky EFOY získáte absolutní nezávislost. Můžete stát přímo pod sjezdovkou, u řeky, na pláži či kdekoliv jinde a za každého počasí budete mít dostatek elektřiny pro Vaše spotřebiče.

Jak to vlastně funguje ?

Kompletní sada hybridního nezávislého solárního systému Mobile Technology

Tento solární systém může být kombinován s EFOY palivovými články. Tyto dva systémy jsou mezi sebou koordinovány a jednoduše se k sobě instalují. Systém řízení pracuje buď díky zvláštní MPP solární řídící jednotce nebo na základě baterie MT 3000-H. Řízení rozhodne , zda a kdy je palivový článek připojen s ohledem na spotřebu energie, kapacitu a převládající počasí.V případě, že solární řídící jednotka zjistí, že sluneční energie není dostatečná, použije právě palivový článek, který do té doby nebyl v provozu. Kompletní solární panel je provozován s jedním(MT 100-H) nebo se dvěma (MT 220-2-H) moduly v kombinaci s ultra moderním MPP regulátorem s hybridní řídící funkcí. MT 100-H je ideální pro malé nebo středně velké vozy, MT 200-H potom ideální pro velké vozy. Vybavení kompletního solárního systému MONO-MT cristalline 100 Wp solární modul, MPP hybridní elektronický kontrolní systém,střešní spojler včetně příslušenství, lepící sada, sada kabelů, instalační materiál, kabel pro EFOY palivové články.

Díky displeji je možné sledovat dobíjení solárním panelem, odběr spotřebiči i aktuální stav baterie.

Jsme moc rádi, že majitel je s provedenou prací  a úpravou spokojen.