Každý karavan je jinak vybavený. Zde si můžete přečíst výhody a funkce jednotlivých spotřebičů či vybavení.

Topení plynové: plynová topidla mají vysokou výhřevnost a jsou rychle ohřátá. Nezávislost na připojení k elektrickému proudu. Topit můžete kdekoliv.

Topení elektrické: největší výhoda je, že většina těchto topidel má termostat, takže si nastavíte přesnou teplotu prostoru. Závislost na připojení k elektrickému proudu. V campu většinou platíte paušál za elektriku, tak proč toho nevyužít naplno.

Pozn. Plnohodnotné kombinované topení naleznete jen v anglických obytných přívěsech

Rozvody a rozfuk vzduchu: v tomto případě je po karavanu rozváděn vzduch od topení do všech částí pomocí větráku prostřednictvím “hadic”. Při používání dochází k cirkulaci a tím i většímu komfortu rozložení teplot.

Ohřev vody na elektriku: Ohřev vody v bojleru pomocí topného tělesa na 220V. Nutné připojení k elektrice. Samostatný bojler pouze na elektriku vám ohřeje vodu pouze v kempu. Někteří prodejci uvádí ve výbavě pouze ohřev vody a dále ho nespecifikují. Většinou se ale jedná jen o levný elektrický bojler Truma therme. Tento bojler má malý výkon i kapacitu.V campu většinou platíte paušál za elektriku, tak proč toho nevyužít naplno.

Ohřev vody na plyn: Ohřev vody v bojleru pomocí plynového hořáku. Nezávislost na připojení. Voda je ohřáta cca za 10 min. Toto zařízení je v karavanu opravdu důležité. S ohřevem vody na plyn dostanete z karavanu úplně jiný požitek a teplou sprchu si dopřejete kdekoliv cestou k cíli Vaší dovolené. V Anglických karavanech většinou naleznete výkonné bojlery na plyn i elektriku Truma Combi.

Dvojitá okna: Standartní výbava všech karavanů. Okna jsou plastová

Ovládací panel elektroniky: Jedná se uskupení ovladačů pro spotřebiče na jednom místě. většinou je součástí i ukazatel stavu baterie a pojistky.

Střešní anténa: Všesměrová anténa přidělaná na střeše sloužící k příjmu signálu pro televizi či rádio. Součástí antény je i zesilovač. U nových karavanů je tato anténa nahrazena směrovou anténou s vyšším výkonem. Anténa je základní výbava Anglických karavanů. Uvnitř anglických karavanů jsou již vestavěné rozvody k televizní anténě.

Satelit: V karavanech se využívají tři druhy satelitů. Satelity venkovní, které většinou stojí poblíž karavanu na trojnožce jsou nejlevnější variantou. Satelity na střechu manuální, jsou pevně spojené s karavanem. Jsou umístěné na střeše a nastavují se ručně podle kompasu.

Panoramatické okno: Velké okno ve střeše, které pěkně prosvětlí karavan a v létě vytvoří příjemný průvan. Tato střešní okna mají většinou zatemňovací roletu i síť proti hmyzu.

Střešní ventilátor: Střešní okno s ventilátorem na 12V. Několik rychlostí. Dvě funkce – foukaní dovnitř, nebo odsávání směrem ven.

Sítě proti hmyzu: Praktický pomocník proti komárům a dalšímu hmyzu. Hmyz opravdu nemá šanci dostat se dovnitř.

Termo rolety: Zatemňují okna karavanu a mají termo izolační vlastnost.

Alarm: Většinou pohybové čidlo, čidlo náklonu a siréna

Požární hlásič: Takřka ve všech anglických karavanech naleznete požární hlásič. Jedná se o detektor splodin.

Zabudované rádio: Zpravidla autorádio na 12v, zabudované uvnitř nějaké skříně. Reproduktory jsou většinou vestavěné. Rádio je možné provozovat i z baterie a je připojené ke střešní anténě.

Venkovní kaslík na baterii: Každý anglický karavan má v základní výbavě kaslík na baterii umístěný zvenčí karavanu. Při případném úniku kyseliny nedojde k ohrožení vašeho zdravím. Baterie prodáváme v různých kapacitách okolo 3000 Kč. Díky baterii nemusíte trávit dovolenou jen v kempech, ale můžete campovat kdekoliv bez ztráty komfortu. Díky baterii vám poteče vodu a umožní vám i provozovat plynové spotřebiče jako bojler a chladnička.

Trakční baterie: Po vložení trakční baterie získáte nezávislost na kempu. Karavan již nebude po dobu cca 5ti dní nutné připojit na síť. Díky baterii Vám poteče vodu, budou Vám svítit světla, dobijete si mobilní telefon, podíváte se na televizi atd. Baterie uvnitř karavanu jsou zapojené tak, že se dobíjí za jízdy i po připojení k síti zcela automaticky.

Přípojka na 220v: Zpravidla umístěná v prostoru kaslíku baterie.

Rozfuk vzduchu do předstanu: Ideální věc na podzimní chladné večery. Jedná se o vývod rozfuku z boku karavanu, čímž dochází k vytápení prostoru stanu.

Externí vývod plynu: Vývod plynu z boku karavanu pro grilly, či jiné spotřebiče. Díky této nadstandartní výbavě nebudete muset při grilování odpojovat plynovou lahev a vyndavat ji z kaslíku.

Servisní dvířka k úložnému prostoru: Praktický přístup k úložným prostorům pod sedadly přímo zvenčí, vhodné například pro uskladnění předstanu.

Elektrický pojezd – mover: S odpojeným karavanem budete schopni manipulovat pouze pomocí dálkového ovladaše díky elektromotorům pohybujícím koly.

Stabilizátor: Zařízení nahrazující obyčejný spojovací kloub, neboli žehličku. Díky třecím segmentů dochází ke zvýšení komfortu jízdy bezpečnosti.

Malý rozkládací stolek: Pokud si všimnete, anglické karavany mají u předního sezení takřka vždy stolek se šuplíky, tento stolek je v absolutní většině případu snadno rozložitelný tak, aby se u něho najedli pohodlně dvě osoby. Tento stolek je možné téměř vždy celý vyjmout.

Velký rozkládací stolek: Velký stolek pro čtyři osoby, využitelný jak uvnitř karavanu tak i v předstanu. Na fotografiích většinou není ani focený, ale je umístěný v úložném prostoru uvnitř karavanu.

Vnitřní nádrž: Vnitřní zásobník vody, kterou si vezete s sebou při cestách a při zastavení máte vodu připravenou přímo k čerpání. Vhodné pro zimní kempování a pro campování mimo kempy. Voda se nalévá nálevkou v boku karavanu. Možno přidělat dodatečně za 5000 Kč  vč. DPH.

Venkovní čerpání vody: Zásuvka karavanu v boku karavanu, která slouží pro připojení hadice, která se následně ponoří do nádoby umístěné vedle karavanu. Velmi dobré řešení pro kempování v campech. Díky venkovní zásuvce můžete karavan připojit i přímo na vodu z řádu, takže se již o nic nebudete muset starat.

Chladnička 12V,220V, plyn: Chladničky uvnitř karavanů pracují jak na plyn z plynových lahví, tak na 220V ze sítě, ale i na 12V za jízdy z automobilu.

Plynová trouba: plnohodnotná plynový trouba na plyn z lahví. Vhodná na všechny druhy jídel zejména na rozpékání pečiva.

Odvětrání záchodu SOG: Díky elektrickému ventilátor se nebude zápach z toalety vracet do karavany v průběhu používání toalety.

Elektrický pojezd, mover: Díky elektromotorům umístěným u nápravy můžete se svým karavanem popojíždět na dálkové ovládání. Vhodné při parkování na obtížných místech. Na youtubu naleznete mnoho videí pod názvem caravan mover.

Další informace a ceny případných dodělávek doplňků naleznete zde: http://servis.burimex.cz/seznam-oblibenych-doplnku-a-montazi-na-karavany/

!!! Ve dnech od 3.8. do 8.8. má oddělení karavanů uzavřeno. SvětKaravanů.cz - prodej příslušenství má otevřeno!!!