Na víkend jsme vyrazili do Rakouského Hinterstoderu. Cesta z Prahy až do rakouského Lincu utíkala stejně rychle jako kdybychom žádný přívěs netáhli a z Lincu jsme poté pokračovali asi 40 km po dálnici. Všechny cesty jsou vzorově upravené. Po příjezdu do městečka Hinterstoder jsme zaparkovali na prvním parkovišti vpravo o rozloze více jak 10 000 metrů čtverečních, které se nachází kousek od sjezdovky. Zaparkovali jsme samozřejmě vzadu na parkovišti tak, abychom nikomu nepřekáželi. Karavan jsme nechali zapřažený za autem a celou soupravu jsme umístili co nejblíže ke kraji, abychom zabírali co nejméně parkovacích míst. Takto zaparkovaný karavan jsme zafixovali na rohových nožičkách a uvnitř jsme zapnuli topení. Karavan byl z -5°C vytopený na +25°C za cca 90 minut. Stiskem jednoho tlačítka jsme zapnuli bojler a teplotu vody nastavili na 50°C. Voda je v anglických karavanech ohřátá plynovým hořákem během deseti minut. Baterie karavanu nám dodávala dostatečné množství proudu pro čerpadlo, světla, ale i nabíječky telefonů a notebooku.

Jednoduše řečeno – perfektně strávený víkend v naprostém komfortu, v teple a s horkou sprchou.

Pokud se rozhodnete jet s karavanem na lyže je důležité myslet na pár detailů a mít vše pro myšlené, tak aby vám nezamrzla voda. Pokud máte karavan dobře připraven tak se nic podobného nestane.

Každý kdo by chtěl do Hinterstoderu vyrazit tak mu toto středisko můžeme doporučit. Parkoviště je velké, sjezdovky perfektní, na parkovišti jsou čisté vytápěné toalety kde si můžete i napustit vodu a hned vedle je samoobsluha.

Zde je odkaz na web: Lyžování s karavanem

Fotogalerie: